KOMPLEKSOWA OPIEKA KUPUJĄCYCH

Niezależne Doradztwo w procesie zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Przeprowadzka i początki życia w innym państwie nie są łatwe. Z tego względu warto mieć obok siebie kogoś, kto posłuży nam swoją wiedzą i doświadczeniem. Kompleksowa obsługa klienta i opieka zakupu nieruchomości to podstawa działalności Art-Vida. Dzięki nam sprawnie załatwisz wszelkie kwestie związane z wyborem mieszkania i pobytem w innym kraju.

Nasza firma to ekspert nieruchomości, który podejmie się każdego wyzwania. W naszej ofercie znajdziesz usługi tj.:
– audyt rynku i selekcja ofert;
– opieka prawno-finansowa (w tym analiza ksiąg wieczystych);
– analiza środowiskowa niezależnego eksperta;
– opinia prawna zabezpieczenia finansowego;
– sporządzenie dokumentacji notarialnej;
– asysta w urzędach w Hiszpanii;
– ocena i odbiór nieruchomości;
– dostosowanie obiektu do celów prywatnych bądź inwestycyjnych.

Gwarantujemy pełne wsparcie i rzetelne ekspertyzy na każdym etapie zakupu. Jeśli szukasz opiekuna klienta, który oceni obiektywnie każdy lokal i będzie Twoim profesjonalnym asystentem w urzędach jesteśmy do dyspozycji.

Specjaliści pracują wyłącznie z Tobą i na Twój sukces!

Niezależne doradztwo ds. nieruchomości w Hiszpanii Art-Vida
R

Opieka zakupu nieruchomości i analiza ksiąg wieczystych

Chcemy, aby wybór mieszkania w Hiszpanii, od znalezienia najlepszej oferty, aż do odbioru lokalu, był dla Ciebie maksymalnie ułatwiony. Asystujemy w urzędach w Hiszpanii i zajmujemy się wszelką dokumentacją, dokonując m.in.: analizy ksiąg wieczystych, pozwalającej ocenić eksperckim okiem ryzyko prawne inwestycji. Dzięki niej możesz być pewny, że dokonujesz dobrego wyboru. Księgi wieczyste zawierają zarówno dane właściciela, dokładne położenie lokalu, jak i inne informacje ważne w podjęciu decyzji o zakupie, natomiast my jako eksperci  weryfikujemy szereg innych dokumentów niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa zakupu nieruchomości w Hiszpanii

R

Ocena i odbiór mieszkania

Korzystając z usług Art-Vida wybierasz usługi wielu ekspertów od nieruchomości. Każde mieszkanie poddajemy wnikliwej ocenie, zarówno pod względem stanu faktycznego, jak i opłacalności inwestycji. Możemy być również asystentem przy jego odbiorze albo odebrać je za Ciebie. Załatwiamy dokumenty w hiszpańskich urzędach, łącznie z wpisem do ksiąg wieczystych.

R

Twój opiekun inwestycji

Bez względu na to, czy chcesz zamieszkać w Hiszpanii czy tylko zainwestować kapitał, pomożemy we wszelkich formalnościach, zwłaszcza tych w urzędach. Jesteśmy profesjonalnym doradcą  wielu kupujących. Z chęcią będziemy również Twoim.

Zapoznaj się z etapami procesu kupna nieruchomości pod opieką Niezależnego Doradcy

I. Analiza i walidacja projektu nieruchomości / Konsultacja Online

Doradca umawia się z Tobą i Twoimi bliskimi na spotkanie online lub rozmowę telefoniczną.  Poznaje Twoje potrzeby i analizuje kryteria poszukiwanej nieruchomości:

 • Cel: Inwestycyjny, Aklimatyzacyjny – całkowity, częściowy /Licencja turystyczna;
 • Lokalizacja: Odległość od morza, inne miejsca strategiczne;
 • Rynek wtórny/pierwotny;
 • Dodatkowe: garaż/parking;
 • Budżet: Własny/Finansowanie w banku*

Doradca omawia krok po kroku procedurę zakupową, odpowiada na Twoje pytania, obawy oraz określa zasady współpracy firmy Art-Vida z Kupującymi.

*Sprawdzamy Twoją zdolność kredytową w banku Hiszpańskim. Przedstawiamy oferty z kilku banków.

II. Selekcja nieruchomości - Doradztwo Eksperta na rynku nieruchomości

Specjaliści Art-Vida wyszukują dla Ciebie nieruchomości we wszystkich dostępnych ogólnie kanałach oraz we własnej sieci kontaktów m.in.:

 • Hiszpańskie Portale Ogłoszeniowe;
 • Agencje Nieruchomości w szczególności lokalne;
 • Deweloperzy, Administratorzy Spółdzielni;
 • Notariusze/Adwokaci;
 • Zarządcy i Administratorzy urbanizacji;
 • Inwestorzy zagraniczni i właściciele prywatni;
 • Wewnętrzne oferty;
III. Doradztwo i specjalistyczne konsultacje

Na każdym etapie doradzamy, bądź odradzamy. Służymy naszą specjalistyczną wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie nieruchomości, prawa, finansów formalności hiszpańskich czy zarządzania inwestycją.  Złożone zapytania dotyczące form czy podmiotu zakupu Doradca konsultuje z adwokatem i doradcą podatkowym, innymi słowy zawsze otrzymasz konkretną, rzetelną odpowiedź.

Posiadamy wewnętrzne umowy z kancelarią prawną, biurem księgowym, tłumaczem przysięgłym oraz biurem architektonicznym.  Klient nie musi sam podpisywać umów i uzgadniać terminów czy przenosić dokumentacji z jednego biura do drugiego, ani ponosić dodatkowych kosztów np. za numery N.IE.

IV. Prezentacja ofert / Rekonesans online lub w Hiszpanii

Niezależnie czy decydujesz się na rekonesans online nieruchomości (video-rozmowa, video) czy rekonesans na miejscu w Hiszpanii – otrzymujesz rzetelne informacje o nieruchomości.

 • Ocena nieruchomości względem Twojego celu zakupowego;
 • Weryfikacja prawna nieruchomości (pokazujemy tylko sprawdzone i bezpieczne oferty nieruchomości);
 • Weryfikacja możliwości negocjacyjnych nieruchomości oraz jej rzeczywistej wartości rynkowej w Urzędzie Skarbowym;
 • Sprawdzenie parametrów technicznych, inwestycyjnych i finansowych, np. plan zagospodarowania miejscowości,  uzyskanie licencji turystycznej czy ewentualne obciążenia finansowe nieruchomości;
 • Szczegółowe zdjęcia nieruchomości wewnątrz i na zewnątrz – układ pomieszczeń oraz otoczenie;
 • Weryfikacja rzeczywistej odległości od morza/plaży;
 • Dokładny adres/punkt Google Maps;
 • Obiektywną ocena nieruchomości oraz oszacowanie jej potencjału – sprawdzenie i wskazanie  konkretnych wad i zalet nieruchomości;
V. Formalności Zakupu Nieruchomości w Hiszpanii

Wszystkie formalności niezbędne do zakupu są po stronie Doradcy – uzyskanie dokumentacji i koordynacja całego procesu zakupu.

 • Realizujemy pełnomocnictwo dla adwokata w Hiszpanii – do czynności niezbędnych do zakupu nieruchomości przy rekonesansie i rezerwacji online – bez Twojej obecności w Hiszpanii – potrzebujemy pełnomocnictwa wraz z klauzulą apostille. Doradca przesyła Twojemu notariuszowi szablon pełnomocnictwa do reprezentacji Ciebie, w niezbędnych czynnościach przy zakupie nieruchomości. Pomagamy, również na życzenie Klienta zalegalizować dokumenty klauzulą apostille.
 • Dopełniamy pełnomocnictwa na miejscu w Hiszpanii, podczas pobytu rekonesansowego lub rezerwacji – umawiamy spotkanie z notariuszem na miejscu, celem przygotowania pełnomocnictwa do niezbędnych czynności związanych z zakupem nieruchomości.
 • Otwieramy dla Ciebie konto w Banku Hiszpańskim – podczas pobytu w Hiszpanii lub na podstawie pełnomocnictwa.
 • Uzyskujemy numer bądź numery N.I.E dla Ciebie i Twojej rodziny. Numer N.I.E to numer identyfikacji obcokrajowców w Hiszpanii, niezbędny do przeprowadzenia czynności formalności zakupowych w Hiszpanii.
 • Uzyskanie kredytu hipotecznego w Hiszpanii – do 70% dla obcokrajowców z krajów UE oraz Anglii, Norwegii – ważne jest udokumentowanie dochodów z 2 lat wstecz rozliczanych w urzędzie podatkowym w swoim kraju.

Ponadto dostarczamy do banku Twoją dokumentację, potrzebną do udzielenia finansowania oraz Doradca koordynuje proces uzyskiwania finansowania.

VI. Rezerwacja Nieruchomości - Bezpieczeństwo Kupującego

Nasi klienci nigdy nie podpisują szablonów umów. Nasz adwokat przesyła Ci umowę rezerwacyjną. Wszystkie warunki zakupu, włącznie z negocjacją cenową pozostają po naszej stronie. Ustalamy dogodny termin, zgodny z Twoimi preferencjami, na przeprowadzenie procedury zakupowej, uzyskanie wszystkich formalności i przeprowadzenie audytu nieruchomości.

VII. Audyt Nieruchomości

Audyt Nieruchomości jest niezależną ekspertyzą oceny nieruchomości, jej stanu prawnego przez specjalistów prawa nieruchomości o powiązanych obszarów. 

Przeprowadzamy Audyt Nieruchomości w IV etapach: 

 • Prawno-podatkowym – Przeprowadzamy weryfikację ksiąg wieczystych/hipotek/właścicieli/zaległości podatkowych/powiązanych spraw, kosztów itp. Dokonujemy weryfikacji planu zagospodarowania przestrzennego/licencji turystycznej. Weryfikujemy prawa do lokalu, budynku, gruntu oraz przynależności. Przeprowadzamy przegląd elementów, które mogą utrudnić sprzedaż: hipotek, służebności, roszczeń, niezgodności pomiędzy księgami, alarmujących informacji o okolicy,
 • Techniczno-budowlanym – Sprawdzamy stan techniczny/certyfikaty budynku/plan zagospodarowania przestrzennego/metraż nieruchomości.
 • Finansowym – Wyceniamy nieruchomość, także pod względem negocjacji ceny.  Zabezpieczamy sprzedającego w przypadku nieścisłości ze strony dewelopera.
 • Oceny nieruchomości w kierunku zgodności z Twoim celem zakupowym/licencji turystycznej/ważnych, dla Ciebie i Twojego zakupu kryteriów.

Niezależne doradztwo Art-Vida to specjaliści znający tajniki rynku. Jesteśmy uważni zwłaszcza na konflikty interesów naszych Klientów. Cały zespół działa w 100% dla strony kupującej.

VIII. Podpis u Notariusza

Dbamy o to, by wszystkie poprzednie fazy przebiegły pomyślnie, a podpis u notariusza pozostał już tylko formalnością. 

W Twoim imieniu podpisujemy akt notarialny – na Twoje życzenie może się tym zająć Adwokat. Doradca odbiera dla Ciebie klucze i przygotuje nieruchomość do odbioru.

Ponadto:

 • Przepisujemy umowy z usługodawcami mediów na Twoje nazwisko;
 • Rejestrujemy nieruchomość i zlecamy uiszczenie wszystkich opłat notarialno-podatkowych;
 • Pomagamy przygotować nieruchomość pod Twój cel zakupowy, do Twojego przyjazdu.;
IX. Zarządzanie Wynajmem /Aklimatyzacja w Hiszpanii - usługi dodatkowe

Niezależnie jaki jest Twój cel zakupu Doradca pomoże Ci zrealizować cel zakupowy.

Doradca ustala plan inwestycyjny i wdraża Twoją inwestycję na rynek wynajmu, wspierając Cię w aklimatyzacji w Hiszpanii. Na Twoje życzenie wspieramy Cię w organizacji Twoich spraw osobisto-rodzinnych czy relokacji Twojej firmy.

Do roku po zakupie zespół Art-Vida służy Klientom bezpłatnymi konsultacjami w zakresie formalności, pobytu i życia w Hiszpanii, zarówno w sferze osobisto-rodzinnej jak i biznesowej.

Wzmacniamy pozycję Kupującego na rynku nieruchomości w Hiszpanii

Selekcjonujemy dla Ciebie oferty na otwartym rynku pierwotnym i wtórnym oraz w naszych wewnętrznych kanałach:

N

Oferty Deweloperskie

N

Agencje Nieruchomości

N

Lokalni inwestorzy

N

Prywatni Właściciele

Art-Vida to grupa specjalistów: Doradca Podatkowy, Adwokat, Tłumacz Przysięgły, Niezależni Doradcy Nieruchomości – Eksperci na hiszpańskim rynku nieruchomości pracujący dla Ciebie w ramach jednej usługi. Naszą misją jest opieka Kupujących nieruchomości na rynku hiszpańskim. Pracujemy niezależnie, wyłącznie z Klientem. Dbamy by, świadczone dla Ciebie usługi były na najwyższym poziomie.
Jesteśmy Twoim zaufanym Partnerem w Hiszpanii. Wierzymy we współpracę opartą na relacjach, szczerości, przejrzystości i otwartej komunikacji. Szanujemy czas i pieniądze naszych Klientów.

Copyright by Anna Milewska Art-Vida 2010 - 2021