Czym się różni współpraca z Niezależnym Doradcą Art-Vida od standardowych Agencji Nieruchomości na rynku w Hiszpanii?

nieruchomości w Hiszpanii - doradztwo
NIEZALEŻNE DORADZTWO ART-VIDA STANDARDOWE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI
Zasadnicza różnica to formalna praca na wyłączność z jedną stroną transakcji i pełne wsparcie specjalistów – prawników, architektów, tłumaczy w ramach jednej współpracy z doradztwem.
CHARAKTERYSTYKA WSPÓŁPRACY

Zapewniamy profesjonalną usługę szytą na miarę.  Pracujemy ma wyłączność ze stroną Kupującą, skupiając się na Twoich indywidualnych potrzebach. Nie sprzedajemy nieruchomości, a usługi gwarantujące osiągnięcie celu zakupowego

Jesteśmy jedyną polskojęzyczną firmą, skupiającą działalność wokół opieki Kupujących nieruchomości na rynku hiszpańskim. Chcąc realizować naszą misję, pracujemy w autorskim, holistycznym modelu współpracy, dostosowanym do potrzeb Klienta.

Standardowe Agencje pracują z nastawieniem na ilości sprzedanych nieruchomości – jesteś jednym z wielu Klientów.

 

 

 

ŹRÓDŁO OFERT

Przedstawiamy wyłącznie zweryfikowane oferty nieruchomości, pochodzące wyłącznie od lokalnych agencji i deweloperów hiszpańskich. Zanim zaprezentujemy Ci ofertę weryfikujemy wszystkie istotne kwestie, takie jak stan prawny, stan faktyczny czy uprawnienia agencji do danej nieruchomości, a przede wszystkim przeprowadzamy szeroką weryfikację zgodności z Twoim celem zakupowym.

Standardowa agencja nieruchomości w Hiszpanii działa na zasadzie “sklepu z nieruchomościami”. Celem jest sprzedaż produktu, w najkrótszym czasie i z najwyższym zyskiem, dlatego weryfikacja nieruchomości nie leży w jej interesie.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA

Specjaliści Art-Vida – prawnicy, tłumacze i eksperci rynku nieruchomości na zasadzie udzielonego pełnomocnictwa, biorą odpowiedzialność za dopełnienie wszelkich wymaganych formalności, aby móc sfinalizować zakup Państwa wymarzonej nieruchomości.

Dbamy o przejrzystość prowizji strony sprzedającej oraz czuwamy by cena nieruchomości nie została zawyżona.

Standardowe Agencje Nieruchomości nie pobierają opłat za rekonesans nieruchomości,  jednak też nie jest to formalna współpraca. Zakup odbywa się na zasadzie niezobowiązującego wejścia do sklepu, a agencja współpracuje z dostawcami – stroną sprzedającą, nie Kupującym.

Biura nie ponoszą odpowiedzialności dotyczących kwestii towarzyszącym zakupowi, więc nie zapewniają bezpieczeństwa zakupu. Co więcej. może rodzić się konflikt interesów stron transakcji.

Jeżeli decydujesz się na skorzystanie z usług agencji, radzimy nawiązać współpracę z prawnikiem niepowiązanym z agencją, który zabezpieczy Twój interes.

 

 

OPŁATA ZA USŁUGĘ

Doradcy Nieruchomości Art-Vida nie pracują na zasadzie prowizji procentowejod udanej transakcji. Klient opłaca stałą kotwę za profesjonalną, niezależną obsługę oraz wsparcie od początku, do końca procesu zakupowego, a również opiekę do roku czasu po zakupie.

Standardowe Agencje Nieruchomości w Hiszpanii (lokalne, polskie, niemieckie, angielskie z działalnością w Hiszpanii lub poza nią) pracują w oparciu o tzw. prowizje wliczone w cenę wartości nieruchomości. Nie wszystkie agencje pracują z własnymi ofertami, a większość ogłoszeń, które można znaleźć na rynku pochodzi z biur nieruchomości i posiada wkalkulowaną prowizję dla sprzedających.

W cenę usługi wliczona jest realizacja szeregu niezbędnych formalności w tym opieka prawna, dlatego Klient nie musi na własną rękę podejmować współpracy z kancelarią. Klient ma stały kontakt z osobistym doradcą, który koordynuje przebieg procedur pomiędzy prawnikiem, tłumaczem, stronami zakupu, instytucjami państwowymi czy bankiem.

Korzystając z usług agencji, Klient ponosi dodatkowe opłaty wynikające z konieczności skorzystania z usług adwokata, tłumacza przysięgłego, uzyskania finansowania w banku, wyrobienia numeru N.I.E. i wielu innych formalności. Należy zaznaczyć, że organizacja terminów wyrobienia, kompletowania i odbioru dokumentów również leży w gestii Kupującego. W przypadku współpracy z agencją, za procedurę uzyskania finansowania w banku również odpowiada Kupujący.

DYSPOZYCYJNOŚĆ I WSPARCIE

Doradcy Art-Vida pozostają do dyspozycji tak długo, jak potrzebuje tego Klient. Zapewniamy bezpłatne konsultacje pozakupowe do roku od nabycia nieruchomości. Nasi Doradcy oraz partnerzy specjalizują się w sprawach realizowanych zarówno dla rezydentów, jak i nierezydentów Hiszpanii.

Celem standardowych Agencji nieruchomości jest obrót nieruchomościami. Nie zajmują się wsparciem Klienta w załatwieniu  formalnych spraw niezbędnych do zakupu nieruchomości. 

Praca Art-Vida, w przeciwieństwie do działania pośredników, nie kończy się wraz z finalizacją transakcji zakupowej. Doradcy Art- Vida pomagają wdrożyć Twój cel zakupowy.

Po finalizacji transakcji transakcji, agencja nie bierze udziału w przygotowaniu nieruchomości pod cel zakupowy – oferują wyłącznie usługę zarządzania inwestycją.

Radzimy by decydując się na taką ofertę zwrócić uwagę czy usługa zawiera elementy marketingowe takie jak pomoc w zwiększeniu zainteresowania turystów nieruchomością, nie tylko usługę sprzątającą i nadzór.

OBSZAR DZIAŁAŃ

Działamy na całym rynku nieruchomości w regionie Costa Blanca, a także w całej Hiszpanii i na wyspach.

 

 

 

Standardowe agencje nieruchomości pracują w określonym zasięgu lub ewentualnie poszerzają działalność o oferty innego biura. Zasadniczo, skupiają się na jednym mieście lub dzielnicy, co przekłada się również na ograniczenie możliwości wyboru.

 

 

 

KOMPETENCJE

Współpracując z jednym z naszych specjalistów, wybierasz cenioną, rzetelną ekspertyzę. W naszych kompetencjach nie leży jedynie pokazanie nieruchomości i opieka prawna, a dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem. Doradcy Art-Vida to uznani specjaliści, których z łatwością możesz zweryfikować. Prowadzimy imienne konta w mediach społecznościowych oraz posiadamy rekomendacje na portalach biznesowych.

Wiele firm zarejestrowanych w Polsce prowadzi sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii, na zasadzie współpracy z różnymi agencjami, co przekłada się na zawyżanie cen nieruchomości, ze względu na udział wielu pośredników.

Przy wyborze agencji sprawdź czy osoba zarządzająca rzeczywiście jest przedstawicielem firmy lub prowadzi legalną działalność na terenie Hiszpanii. Zapytaj o stronę www, zważaj czy agent przedstawia się z imienia nazwiska, nie pod tylko nazwą firmy.

Radzimy zweryfikować, czy agent, z którym decydujesz się współpracować jest zameldowany w Hiszpanii. Warto przeanalizować jego kompetencje i doświadczenie zawodowe.

Doradcy Art.-Vida to przedsiębiorcy, inwestorzy oraz wieloletni praktycy życia w Hiszpanii lub z korzeniami hiszpańskimi. Aktywnie zawodowo działamy na terenie Królestwa Hiszpanii od wielu lat.

Jesteśmy doradcami ale i rodzicami, przyjaciółmi, a z tego faktu wyrasta nasza wizja holistycznej, indywidualnej opieki. Wiemy, że każdy Klient to inna historia i inne potrzeby.

Mamy bogate doświadczenie i od wielu lat profesjonalnie zajmujemy się wsparciem Klientów przy zakupie nieruchomości, zamieszkaniu czy inwestowaniu w Hiszpanii.

Podzielimy się z Tobą wiedzą o odkrywaniu Hiszpanii, nie tylko od strony formalnej, ale społecznej, kulturowej, czy dotyczącej podróżowania.

 

 

 

Nierzadko hiszpański rynek nieruchomości przyciąga osoby perspektywą zarobku na wysokich prowizjach. Realia są takie, że ofertę może Ci zaprezentować człowiek nie posiadający przygotowania formalnego czy językowego. Wiele podmiotów w branży zna Hiszpanię wyłącznie z wakacyjnych ekspedycji, a swoją wiedzę o rynku nieruchomości opiera o osobiste doświadczenia z wynajmu czy kupna.

Dlatego tak ważne jest by dopilnować, by Twoja sprawa była pod opieką adwokata i tłumacza przysięgłego.

ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

Zespół Art-Vida ludzie stawiający na rozwój osobisty i zawodowy. Osoby ambitne, rzetelne i odpowiedzialne. Wartością jest dla nas relacyjność, zdolność komunikacji i umiejętność słuchania. Jesteśmy ludźmi pełnymi empatii, wychodzącymi do naszej społeczności by rozmawiać i pomagać. Pracujemy w modelu organizacji turkusowej, by realizować idee współpracy w dobrej atmosferze i działania dla wspólnego celu. Dzięki temu, wspólnymi siłami dbamy o Twój komfort i bezpieczeństwo.

Nie prowadzimy otwartych rekrutacji na doradców nieruchomości – zapewniamy wewnętrzne szkolenia dla osób ambitnych, spełniających nasze kryteria, powiązanych z Hiszpanią oraz gotowych odbyć roczne kształcenie i powiązać swoją przyszłość z rynkiem nieruchomości. Część zespołu specjalistów pracuje online, dzięki czemu realizują się, robiąc to co kochając tam gdzie chcą być.

 

 

W standardowych agencjach pracownicy pracują na systemie prowizyjnym, co z założenia odbija się finansowo na Kliencie. Cechują je rekrutacje otwarte, prowadzone w modelu B2B, czyli kooperacji jednej lub więcej osobnych działalności gospodarczych, co również przekłada się na perspektywę zaistnienia konfliktów natury biznesowej i niejasności celów. W agencjach nierzadko obowiązują modele korporacyjne – agenci pracują w bardzo konkretnych przedziałach czasowych, są ograniczeni terminami, przez co brakuje miejsca na kompleksowe, indywidualne podejście do każdego Klienta.

Zasadnicza różnica to formalna praca na wyłączność z jedną stroną transakcji i pełne wsparcie specjalistów – prawników, architektów, tłumaczy w ramach jednej współpracy z doradztwem.

CHARAKTERYSTYKA WSPÓŁPRACY

NIEZALEŻNE DORADZTWO ART-VIDA

Zapewniamy profesjonalną usługę szytą na miarę.  Pracujemy ma wyłączność ze stroną Kupującą, skupiając się na Twoich indywidualnych potrzebach. Nie sprzedajemy nieruchomości, a usługi gwarantujące osiągnięcie celu zakupowego

Jesteśmy jedyną polskojęzyczną firmą, skupiającą działalność wokół opieki Kupujących nieruchomości na rynku hiszpańskim. Chcąc realizować naszą misję, pracujemy w autorskim, holistycznym modelu współpracy, dostosowanym do potrzeb Klienta.

STANDARDOWE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

Standardowe Agencje pracują z nastawieniem na ilości sprzedanych nieruchomości – jesteś jednym z wielu Klientów.

ŹRÓDŁO OFERT

NIEZALEŻNE DORADZTWO ART-VIDA

Przedstawiamy wyłącznie zweryfikowane oferty nieruchomości, pochodzące wyłącznie od lokalnych agencji i deweloperów hiszpańskich. Zanim zaprezentujemy Ci ofertę weryfikujemy wszystkie istotne kwestie, takie jak stan prawny, stan faktyczny czy uprawnienia agencji do danej nieruchomości, a przede wszystkim przeprowadzamy szeroką weryfikację zgodności z Twoim celem zakupowym.

STANDARDOWE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

Standardowa agencja nieruchomości w Hiszpanii działa na zasadzie “sklepu z nieruchomościami”. Celem jest sprzedaż produktu, w najkrótszym czasie i z najwyższym zyskiem, dlatego weryfikacja nieruchomości nie leży w jej interesie.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA

NIEZALEŻNE DORADZTWO ART-VIDA

Specjaliści Art-Vida – prawnicy, tłumacze i eksperci rynku nieruchomości na zasadzie udzielonego pełnomocnictwa, biorą odpowiedzialność za dopełnienie wszelkich wymaganych formalności, aby móc sfinalizować zakup Państwa wymarzonej nieruchomości.

Dbamy o przejrzystość prowizji strony sprzedającej oraz czuwamy by cena nieruchomości nie została zawyżona.

STANDARDOWE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

Standardowe Agencje Nieruchomości nie pobierają opłat za rekonesans nieruchomości,  jednak też nie jest to formalna współpraca. Zakup odbywa się na zasadzie niezobowiązującego wejścia do sklepu, a agencja współpracuje z dostawcami – stroną sprzedającą, nie Kupującym.

Biura nie ponoszą odpowiedzialności dotyczących kwestii towarzyszącym zakupowi, więc nie zapewniają bezpieczeństwa zakupu. Co więcej. może rodzić się konflikt interesów stron transakcji.

Jeżeli decydujesz się na skorzystanie z usług agencji, radzimy nawiązać współpracę z prawnikiem niepowiązanym z agencją, który zabezpieczy Twój interes.

OPŁATA ZA USŁUGĘ

NIEZALEŻNE DORADZTWO ART-VIDA

Specjaliści Art-Vida – prawnicy, tłumacze i eksperci rynku nieruchomości, za pośrednictwem udzielonego przez Klienta pełnomocnictwa, biorą odpowiedzialność za dopełnienie wszelkich formalności, by móc sfinalizować zakup wymarzonej nieruchomości Klienta.

Doradcy Nieruchomości Art-Vida nie pracują na zasadzie prowizji procentowej od udanej transakcji. Klient opłaca stałą kotwę za profesjonalną, niezależną obsługę oraz wsparcie od początku, do końca procesu zakupowego, a również opiekę do roku czasu po zakupie. W cenę usługi wliczona jest realizacja szeregu niezbędnych formalności w tym opieka prawna, dlatego Klient nie musi na własną rękę podejmować współpracy z kancelarią. Klient ma stały kontakt z osobistym doradcą, który koordynuje przebieg procedur pomiędzy prawnikiem, tłumaczem, stronami zakupu, instytucjami państwowymi czy bankiem.

STANDARDOWE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

Standardowe Agencje Nieruchomości w Hiszpanii (lokalne, polskie, niemieckie, angielskie z działalnością w Hiszpanii lub poza nią) pracują w oparciu o tzw. prowizje wliczone w cenę wartości nieruchomości. Nie wszystkie agencje pracują z własnymi ofertami, a większość ogłoszeń, które można znaleźć na rynku pochodzi z biur nieruchomości i posiada wkalkulowaną prowizję dla sprzedających.

Korzystając z usług agencji, Klient ponosi dodatkowe opłaty wynikające z konieczności skorzystania z usług adwokata, tłumacza przysięgłego, uzyskania finansowania w banku, wyrobienia numeru N.I.E. i wielu innych formalności. Należy zaznaczyć, że organizacja terminów wyrobienia, kompletowania i odbioru dokumentów również leży w gestii Kupującego. W przypadku współpracy z agencją, za procedurę uzyskania finansowania w banku również odpowiada Kupujący.

DYSPOZYCYJNOŚĆ I WSPARCIE

NIEZALEŻNE DORADZTWO ART-VIDA

Doradcy Art-Vida pozostają do dyspozycji tak długo, jak potrzebuje tego Klient. Zapewniamy bezpłatne konsultacje pozakupowe do roku od nabycia nieruchomości. Nasi Doradcy oraz partnerzy specjalizują się w sprawach realizowanych zarówno dla rezydentów, jak i nierezydentów Hiszpanii.

Praca Art-Vida, w przeciwieństwie do działania pośredników, nie kończy się wraz z finalizacją transakcji zakupowej.Doradcy Art- Vida pomagają wdrożyć Twój cel zakupowy.

STANDARDOWE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

Celem standardowych Agencji nieruchomości jest obrót nieruchomościami. Nie zajmują się wsparciem Klienta w załatwieniu  formalnych spraw niezbędnych do zakupu nieruchomości. 

Po finalizacji transakcji transakcji, agencja nie bierze udziału w przygotowaniu nieruchomości pod cel zakupowy – oferują wyłącznie usługę zarządzania inwestycją.

Radzimy by decydując się na taką ofertę zwrócić uwagę czy usługa zawiera elementy marketingowe takie jak pomoc w zwiększeniu zainteresowania turystów nieruchomością, nie tylko usługę sprzątającą i nadzór.

OBSZAR DZIAŁAŃ

NIEZALEŻNE DORADZTWO ART-VIDA

Działamy na całym rynku nieruchomości w regionie Costa Blanca, a także w całej Hiszpanii i na wyspach.

STANDARDOWE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

Standardowe agencje nieruchomości pracują w określonym zasięgu lub ewentualnie poszerzają działalność o oferty innego biura. Zasadniczo, skupiają się na jednym mieście lub dzielnicy, co przekłada się również na ograniczenie możliwości wyboru.

KOMPETENCJE

NIEZALEŻNE DORADZTWO ART-VIDA

Współpracując z jednym z naszych specjalistów, wybierasz cenioną, rzetelną ekspertyzę. W naszych kompetencjach nie leży jedynie pokazanie nieruchomości i opieka prawna, a dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem. Doradcy Art-Vida to uznani specjaliści, których z łatwością możesz zweryfikować. Prowadzimy imienne konta w mediach społecznościowych oraz posiadamy rekomendacje na portalach biznesowych.

Doradcy Art.-Vida to przedsiębiorcy, inwestorzy oraz wieloletni praktycy życia w Hiszpanii lub z korzeniami hiszpańskimi. Aktywnie zawodowo działamy na terenie Królestwa Hiszpanii od wielu lat.

Jesteśmy doradcami ale i rodzicami, przyjaciółmi, a z tego faktu wyrasta nasza wizja holistycznej, indywidualnej opieki. Wiemy, że każdy Klient to inna historia i inne potrzeby.

Mamy bogate doświadczenie i od wielu lat profesjonalnie zajmujemy się wsparciem Klientów przy zakupie nieruchomości, zamieszkaniu czy inwestowaniu w Hiszpanii.

Podzielimy się z Tobą wiedzą o odkrywaniu Hiszpanii, nie tylko od strony formalnej, ale społecznej, kulturowej, czy dotyczącej podróżowania.

STANDARDOWE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

Wiele firm zarejestrowanych w Polsce prowadzi sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii, na zasadzie współpracy z agencjami polskimi, co przekłada się na zawyżanie cen nieruchomości, ze względu na udział wielu pośredników.

Przy wyborze agencji sprawdź czy osoba zarządzająca rzeczywiście jest przedstawicielem firmy lub prowadzi legalną działalność na terenie Hiszpanii. Zapytaj o stronę www, zważaj czy agent przedstawia się z imienia nazwiska, nie pod tylko nazwą firmy.

Radzimy zweryfikować, czy agent, z którym decydujesz się współpracować jest zameldowany w Hiszpanii. Warto przeanalizować jego kompetencje i doświadczenie zawodowe.

Nierzadko hiszpański rynek nieruchomości przyciąga osoby perspektywą zarobku na wysokich prowizjach. Realia są takie, że ofertę może Ci zaprezentować człowiek nie posiadający przygotowania formalnego czy językowego. Wiele podmiotów w branży zna Hiszpanię wyłącznie z wakacyjnych ekspedycji, a swoją wiedzę o rynku nieruchomości opiera o osobiste doświadczenia z wynajmu czy kupna.

Dlatego tak ważne jest by dopilnować, by Twoja sprawa była pod opieką adwokata i tłumacza przysięgłego.

ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

NIEZALEŻNE DORADZTWO ART-VIDA

Zespół Art-Vida ludzie stawiający na rozwój osobisty i zawodowy. Osoby ambitne, rzetelne i odpowiedzialne. Wartością jest dla nas relacyjność, zdolność komunikacji i umiejętność słuchania. Jesteśmy ludźmi pełnymi empatii, wychodzącymi do naszej społeczności by rozmawiać i pomagać. Pracujemy w modelu organizacji turkusowej, by realizować idee współpracy w dobrej atmosferze i działania dla wspólnego celu. Dzięki temu, wspólnymi siłami dbamy o Twój komfort i bezpieczeństwo.

Nie prowadzimy otwartych rekrutacji na doradców nieruchomości – zapewniamy wewnętrzne szkolenia dla osób ambitnych, spełniających nasze kryteria, powiązanych z Hiszpanią oraz gotowych odbyć roczne kształcenie i powiązać swoją przyszłość z rynkiem nieruchomości. Część zespołu specjalistów pracuje online, dzięki czemu realizują się, robiąc to co kochając tam gdzie chcą być.

STANDARDOWE AGENCJE NIERUCHOMOŚCI

W standardowych agencjach pracownicy pracują na systemie prowizyjnym, co z założenia odbija się finansowo na Kliencie. Cechują je rekrutacje otwarte, prowadzone w modelu B2B, czyli kooperacji jednej lub więcej osobnych działalności gospodarczych, co również przekłada się na perspektywę zaistnienia konfliktów natury biznesowej i niejasności celów. W agencjach nierzadko obowiązują modele korporacyjne – agenci pracują w bardzo konkretnych przedziałach czasowych, są ograniczeni terminami, przez co brakuje miejsca na kompleksowe, indywidualne podejście do każdego Klienta.