Powrót do normalności czy świat online na zawsze?

nieruchomości w Hiszpanii - doradztwo

Przeprowadzka do innego kraju w czasach pandemii – to nic dziwnego. Jeszcze kilka miesięcy temu obostrzenia i procedury nabycia nieruchomości w Hiszpanii wyglądały zupełnie inaczej. Co trzeba zrobić teraz by bezpiecznie i bez incydentów nabyć nieruchomość w Hiszpanii?

 

Najważniejsze na co należy zwrócić uwagę to aktualne OBOSTRZENIA i PROCEDURY, które obowiązują przy przyjeździe do Hiszpanii. Na dzień 7 czerwca, aby dostać się na terytorium Hiszpanii należy wypełnić formularz sanitarny, który można znaleźć na stronie  www.spth.gob.es lub za pomocą bezpłatnej aplikacji Spain Travel Health (SpTH), która po wypełnieniu formularza online generuje kod QR. który należy pokazać przy wejściu na pokład samolotu/statku lub przy przekraczaniu granicy. Przed lotem należy zgodzić się na mierzenie temperatury i na sprawdzenie dokumentów zdrowotnych. Podróżujący z krajów ujętych na liście regionów ryzyka, do których należy Polska, aby przekroczyć granicę dodatkowo potrzebują jednego z poniższych dokumentów:

 

  1.  zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID, zaświadczenie jest możliwe do uzyskania po 14 dniach od przyjęcia ostatecznej dawki
  2.  Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19, wydane w czasie do 48 godzin przed przybyciem do Hiszpanii
  3.  zaświadczenie o przebyciu COVID-19, uznawane są zaświadczenia wydane przynajmniej 11 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu. Te zaświadczenia tracą ważność po 180 dniach.

 

Kwarantanna po przybyciu do kraju już nie obowiązuje.

Powyższe zaświadczenia muszą być przedstawione w jednym z języków – hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim. Jeżeli nie ma możliwości uzyskania powyższych dokumentów w jednej z podanych wersji językowych wymagane są one przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język hiszpański. Dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą posiadać żadnego zaświadczenia, jednak zobowiązane są do wypełnienia formularza sanitarnego.

 

Aktualna sytuacja w Hiszpanii jest umiarkowana. W kraju nadal obowiązują maseczki w przestrzeni publicznej otwartej, zamkniętej oraz w środkach transportu publicznego. Od 9 maja nie obowiązuje już stan alarmowy.

 

Obostrzenia epidemiczne z tygodnia na tydzień maleją. Jest to świetna informacja nie tylko dla biur i agencji nieruchomości ale i dla spragnionych turystów i tych, którzy marzą o przeprowadzce do tego pięknego, wesołego kraju. Kina, teatry, muzea oraz doradztwa nieruchomości otwierają się na klientów. Specjaliści Art-Vida oferują bezpłatne konsultacje z każdym, komu tylko do głowy wpadnie pomysł o nieruchomości w Hiszpanii. Można dowiedzieć się wszystkiego o obecnych obostrzeniach, o wymaganych dokumentach czy o tym, jak przygotować się do wyjazdu.

Agencje dziś, pomimo spadku obostrzeń, proponują współpracę z klientem online. Jest to wygodne przede wszystkim dla klienta, który nie ma obowiązku przyjazdu w tych, mimo wszystko, niełatwych warunkach. Potencjalny konsument bez wychodzenia z domu może załatwić wszelkie formalności oraz znaleźć idealne dla siebie mieszkanie.

Doradztwo nieruchomości Art-Vida oferuje wirtualne szukanie i oglądanie nieruchomości. Klient oczywiście może przyjechać, by na własne oczy zobaczyć upragnioną nieruchomość i jednocześnie poczuć zapach krewetek przechadzając się po uliczkach Hiszpanii, słuchając szumu morza. Wszystko zależy od własnego komfortu. Klient po wybraniu nieruchomości może ją zarezerwować online, wysyłając niezbędne dokumenty oraz przesyłając pieniądze przelewem.

 

Podpisywanie dokumentów w czasach pandemii również przebiega online. Najważniejsze jest uzyskanie pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego. Po skontaktowaniu się z biurem Art-Vida online, nasi specjaliści przesyłają odpowiedni szablon. Ten szablon po podpisaniu przez adwokata należy przesłać z powrotem do biura w Hiszpanii. Czy da się łatwiej? Formalności dziś przestają spędzać sen z powiek. Po dokonaniu tej najważniejszej czynności pozostaje jedynie oczekiwanie. Specjaliści Art-Vida otwierają klientowi konto bankowe online, które jest niezbędne przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii. Jedyna obowiązkowa wizyta klienta w Hiszpanii  – to moment odebrania kluczy i wprowadzenia się.

 

W ramach jakichkolwiek problemów, chęci uzyskania innych dodatkowych formalności jak utworzenie numeru N.I.E czy zakup ubezpieczenia warto skontaktować się z naszymi specjalistami umawiając się wcześniej na wizytę na naszej stronie internetowej.

 

Można pokusić się o stwierdzenie, że zakup nieruchomości w czasie pandemii to pestka. Wystarczy mieć chwilę czasu i marzenie o zmianie swojego jutra. Nawet te złe czasy, w których przyszło nam żyć mogą dać szczęście i poczucie spełnienia.