Życie w Hiszpanii – czy to kraj dla mnie?

nieruchomości w Hiszpanii - doradztwo

Powierzchnia ponad 505 tys. km2…

Ponad 47 mln mieszkańców…

68% katolików…

Średnia roczna temperatura 16 ○C…

2 kraj na świecie pod względem przyjmowania turystów rocznie…

Język hiszpański jest 2gim najczęściej używanym językiem na świecie..

Szacunkowo 55 mln przybywających turystów rocznie..

 

Liczby, liczby, liczby. To one najlepiej pokazują potęgę i popularność tego kraju.

Kto z nas nie marzy o uroczej nieruchomości nad morzem?

 

Dlaczego warto wyjechać do Hiszpanii?

Wybierając się na wakacje lub planując przeprowadzkę, bierzemy pod uwagę kilka czynników: klimat, kultura, społeczeństwo. To te trzy rzeczy i ich pochodne decydują o naszym komforcie i satysfakcji.

Zacznijmy od najważniejszego czynnika, który przyciąga ludzi z całego świata – klimatu. W Hiszpanii charakteryzuje się on bardzo ciepłymi latami, podczas których średnia temperatura wynosi ponad 22 ○C oraz łagodnymi zimami. Klimat jest uznawany za dość suchy, ale nie można narzekać na brak deszczu. Jedno jest pewne – pogoda na pewno nas nie zaskoczy, ale i nie zawiedzie. Nad wybrzeżem pogoda jest mniej różnorodna, więc cały rok można cieszyć się umiarkowanym ciepłem i słońcem.

 

Życie na półwyspie Iberyjskim może być wspaniałą przygodą.

Gospodarka Hiszpanii jest jedną z lepiej rozwiniętych na świecie (czternasta gospodarka na świecie, piąta w Europie). Znaczącą kwestią dla turystów i mieszkańców jest transport, który jest jednym z bardziej rozbudowanych  w dzisiejsz ę zdecydowanie zasługują liczne festiwale, będące perełką hiszpańskiej kultury. Organizowane w różnych miastach, przez cały rok.

Każdy z nas słyszał lub spotkał się z bardzo specyficzną kulturą i folklorem w Hiszpanii. Najbardziej znanym na całym świecie elementem kulturowym w Hiszpanii jest taniec Flamenco, który ma swoje korzenie w Andaluzji. Na ulicach bardzo często można spotkać mieszkańców tańczących ze swoimi sąsiadami. Corrida, czyli słynne walki byków służące jako atrakcja świąteczna. Hiszpanie słyną przede wszystkim ze swoich znanych sjest. Sjesta to inaczej odpoczynek w ciągu dnia, czas na drzemkę, posiłek, rozmowę z rodziną. Przez pierwsze tygodnie sklepy zamknięte od 14 do 17 mogą dziwić, potem będzie to całk

 

Mówiąc o kulturze, może pojawić się pytanie: co wyznają Hiszpanie?

Katolicy w Hiszpanii, jak wskazują statystyki, stanowią 70-80% społeczeństwa, dlatego święta religijne nie różnią się od naszych Polskich, są równie obficie obchodzone.

 

Skąd powszechna opinia, że Hiszpanie są zawsze szczęśliwi?

Społeczeństwo Hiszpanii cechuje pozytywna aura, są głośni i zadowoleni z życia. W pięknym, melodyjnym języku nie znajdziemy chyba żadnych słów wskazujących na smutek czy stres. Hiszpanie są towarzyscy i otwarci, uwielbiają wspólne posiłki przy winie, zwłaszcza leniwe sjesty, wieczory z muzyką i odkładanie pracy “na jutro”. Kto nie odnalazłby się w takim słonecznym, pełnym szczęścia raju?

 

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś/aś sobie jak to jest mieszkać nad słonecznym hiszpańskim wybrzeżem?

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do krajów śródziemnomorskich. Rok pandemiczny spowodował, iż praca zdalna przeszła na plan dzienny, więc praca z każdego zakątka ziemi nie jest już nie do osiągnięcia. Nieruchomość nad morzem z tarasem na wybrzeże, Ty z poranną kawą wśród śpiewu cykad. Bardzo małe stężenie smogu, cisza, a wieczorem tańce na ulicy… To wyobrażenie przy dzisiejszej globalizacji może wejść w życie, jeśli tylko się na to zdecydujesz.

 

Ile kosztuje nieruchomość w Hiszpanii? Gdzie szukać nieruchomości? Co trzeba zrobić, by przeprowadzić się za granicę?

Te pytania pojawiają się w naszej głowie, gdy myślimy o zmianie miejsca zamieszkania. Przy przeprowadzce bardzo ważne jest, by znaleźć na nie rzetelne odpowiedzi oraz dobrać nieruchomość do swoich preferencji i poczucia komfortu. Powinniśmy także zwrócić uwagę na środowisko i społeczność lokalną, , warunki pogodowe i przede wszystkim cenę – tanią nieruchomość czy inwestycję na lata?

 

W razie wątpliwości specjaliści Art-Vida chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Porozmawiaj z nami o Hiszpanii!